Який тип теплового насосу купити?

yakiy-tip-teplovogo-nasosu-kupiti

Який тип теплового насосу купити?

Теплові помпи купують понад усе двох типів – тепловий насос повітря вода та ґрунтовий. Називають їх так через джерело забору тепла. Iснує досить багато типів теплових насосів. Наприклад, повітря-повітря, повітря-вода та інші. Перше слово означає джерело тепла, а друге – в який носій тепло перекачується. Тобто у системі повітря-вода, тепло забирається з навколишнього середовища(повітря) та їм підігрівається вода, котру вже використовують для опалення, душу тощо.

Також можна купити тепловий насос, який працює з використанням ґрунтових вод для забору тепла. А також такий, труби якого встановлюють на дно річки чи моря.

Обирати який тепловий насос купити – слід враховуючи задачі, які він повинен вирішити й технічної можливості встановити самий цей тип теплового насосу.

Повітряний тепловий насос є оптимальним рішенням для тих господарств, де хочуть зекономити на опаленні, але з мінімальними витратами на переобладнанні систем, що існують. Такий тип встановлюють, як доповнення котлу, бо він досить чутливий до погодніх умов, має найнижчій ККД серед теплових насосів. Тобто самостійно повітряний тепловий насос не спроможне впоратися с опаленням у повному обсязі (точніше, таке опалення обійдеться дорожче за газове). Проте він має переваги – дешевий, його нескладно встановити у середній будинок. Дещо нагадує кондиціонер по окремих принципам роботи.

Коли потрібна максимальна ефективність, економність опалення та незалежність від газу – слід купити тепловий насос ґрунтового типу. Це повна альтернатива газовому чи електрокотлу. Має високий ККД, дозволяє з 1кВт електроенергії отримувати до 4,5кВт тепла. Він не залежить від погодніх умов, бо елементи забору тепла розташовані під землею, де цілий рік, приблизно, однакова температура. А це означає, що й в оселі буде завжди бажана температура. При такому типі насосу в землю встановлюються пластикові труби, в яких циркулює теплоносій. Купити тепловий насос такого типу обійдеться дорожче, але в багатьох випадках це вигідна інвестиція, яка швидко окупиться.

В ідеалі не тільки тепловий насос купити слід, але й підібрати сонячні колектори, батареї та інші пристрої альтернативної енергетики. Тоді можливо досягти максимальної енергосамостійності, екологічності, економії коштів.

Обираючи, який тип теплового насоса купити – зверніться до професіоналів. Вони зроблять всі потрібні розрахунку, з урахуванням особливостей Вашого помешкання, та порекомендують оптимальний варіант.

Запись опубликована в рубрике Полезно. Добавьте в закладки постоянную ссылку.